Proč studovat u nás?

 Proč studovat v Akademii Linda:

  • Kolektiv příjemných, ochotných, vzdělaných a zkušených lektorů
  • Příznivé ceny kurzů, slevové akce, záruka vrácení peněz do 2 týdnů od začátku kurzu
  • Široká nabídka jazyků a termínů, brzké ranní, dopolední, odpolední, večerní a víkendové kurzy
  • Možnost studia jazyků v zahraničí
  • Jsme Vám nablízku, učebny v pěším dosahu stanic metra C Háje a Vyšehrad a B Karlovo náměstí
  • Tradice a zkušenost, jsme tu s Vámi již 18 let
  • Osobní přístup ke každému klientovi

Vyslechli jsme od našich studentů:

Lucie je žákyní osmiletého gymnázia v Praze. Lucinka není génius ani vysoce nadprůměrně inteligentní dítě. U přijímaček na gympl skončila těsně nad čarou dělící přijaté od nepřijatých žáků. Na Lucince jsou totiž obdivuhodní především její osvícení rodiče. Lucka již od předškolních let chodila na angličtinu a na základní škole s rozšířenou výukou jazyků měla pravidelnou výuku angličtiny s anglickým rodilým mluvčím. Díky tomu Lucie již dnes ovládá tento ve světě univerzální jazyk na pokročilé úrovni, především dobře mluví (a to včetně správné anglické výslovnosti) a rozumí mluvenému slovu. Knihy anglických a amerických autorů čte pouze v angličtině. Ještě ve 3. třídě začala Lucinka navštěvovat kurz němčiny pro děti v jazykové škole. Dnes je Lucce 13 let, němčinu ovládá na úrovni mírně až středně pokročilé a své rodiče uvádí v nadšení, když v rakouském motorestu na cestě na dovolenou do Chorvatska pro celou rodinu objednává jídlo a pití v německém jazyce a v Chorvatsku navazuje přátelství se svými vrstevníky ze zahraničí. Na gymplu si Lucka vedle angličtiny jako druhý jazyk zvolila na radu rodičů francouzštinu. Francouzština je v Evropské Unii dalším důležitým dorozumívacím jazykem, a co kdyby Lucinka jednoho dne získala práci v Bruselu u Evropské komise nebo v Evropském parlamentu ? Rodiče Lucky ji ve studiu jazyků nepodporují proto, že by byli výstřední a chtějí, aby byla Lucka také taková. Ona se totiž jazyková vzdělanost stává standardem. Stále častěji potkávám a čtu o mladých lidech, kteří hovoří kromě angličtiny dalším jedním až dvěma, nezřídka i třemi dalšími světovými jazyky. Ještě studují, nebo již pracují ve státní správě, na ministerstvech, v Bruselu u EU, v komerčních firmách, na vysokých školách, ve vědě a výzkumu nebo podnikají. Mnozí z nich díky znalosti jazyka vystudovali část popřípadě i celou vysokou školu v zahraničí. A naše doporučení ? Vážení přátelé, buďte i Vy osvíceným rodičem, dopřejte svým dětem to správné jazykové vzdělání, ale také hudební (úspěšní lidé zpravidla také dobře hrají na nějaký hudební nástroj) a v neposlední řadě i sportovní vyžití (podle hesla ve zdravém těle zdravý duch). Jazykově vybavení lidé jsou na pracovním trhu úspěšnější, obsazují lepší a lépe placená místa, jsou sebevědomí a nenechají se tak lehce manipulovat česky psanou propagandou (mohou informace získávat a také je získávají z cizojazyčných zdrojů). Vaše děti Vás za Vaši snahu a osvícenost v dospělosti odmění svými úspěchy a nezřídka i partnerem/partnerkou ze zahraničí ☺ .
Pan Václav oslavil své sedmdesátiny již před několika, vlastně před mnoha lety. Anglicky už trošku uměl a tak si k narozeninám daroval jazykový kurz. Chtěl své znalosti jazyka vylepšit co nejdříve a tak se přihlásil rovnou do středně intenzivního kurzu pro pokročilé začátečníky s frekvencí konání 2x2 hodiny týdně. Když na jaře 2020 udeřila pandemie, přešel jeho kurz nyní již pro pokročilé na online výuku po internetu. Pan Václav nemá technické vzdělání a s počítačem nikdy pravidelně nepracoval, spíše jen občas a ještě k tomu nerad. Jeho profesorka angličtiny i já jsme se obávali, že přechodem na online výuku pana Václava ztratíme. Jenže pan Václav je životním optimistou a jen tak se nevzdává. Poprosil svou vnučku o pomoc a ta mu s radostí a nadšením práci s počítačem při online výuce během chvilky vysvětlila. Pan Václav je rád, že o svůj kurz, své spolužáky a svou oblíbenou profesorku angličtiny nepřišel. Stejně se ale těší, až pandemie poleví a on bude moci opět usednout v učebně na své oblíbené místo. Jak vidíte přátelé, není to věk, co nás limituje v našem snažení a ochotě se naučit cizímu jazyku.
Příští rok chci odjet pracovat a studovat do Austrálie, bez alespoň částečné znalosti angličtiny můžu jet tak akorát do Horních Kotěhůlek. Proto studuji Jazyky v Lindě.
Vloni v létě jsme navštívili Itálii. Můj známý Petr se už docela dobře domluvil italsky, kde nevěděl, použil angličtinu. Sklidil za to obdiv mé ženy. Oba jazyky studuje v Lindě a já s manželkou už teď taky.
Přišla jsem o práci, podnik racionalizoval. Jazyky moc neumím a tak místa, co bych brala, obsazovali jiní se znalostí jazyků. Už nějakou chvíli studuji angličtinu v Lindě a práci už jsem také našla. Dokonce mi podnik uhradí část kurzovného, pokud absolvuji alespoň jedno celé pololetí v gramaticko-konverzačním kurzu. A prý se brzy uvolní místo vedoucí oddělení, znalost světového jazyka je pro získání místa vedoucího podmínkou.
Chtěl bych cestovat po světě a ještě si za to nechat platit. Strejda umí jazyky a tak jako pracovník exportu navštěvuje firmy a výstavy v zahraničí. Než to místo dostal, studoval němčinu a zdokonaloval si angličtinu v Lindě.
Od příštího školního roku bude mít vnučka ve škole angličtinu. Já se na základce učila pouze ruštinu a na střední jsem 4 roky studovala jako druhý jazyk němčinu. Zapsala jsem se v Lindě na angličtinu, chci vnučce s angličtinou pomáhat. A vůbec, je to světový jazyk a jeho znalost mi může pomoci v kariéře, ještě nepatřím do starého železa :-)
Dcera se nám provdala do Švýcarska. Ženich a jeho švýcarské příbuzenstvo hovoří několika jazyky. Bohužel se tam s naší češtinou a ruštinou moc respektive vůbec nedomluvíme, dcera nám vše musí tlumočit. Chodím teď do Lindy na angličtinu a manželka na francouzštinu. Nechceme být před švýcarským příbuzenstvem za hlupáky.
Nebylo mi ještě ani 50, když mě firma „z organizačních důvodů“ propustila a na uvolněné místo asistentky ředitele přijala 28 letou středoškolačku s perfektní znalostí angličtiny. Má znalost ruštiny, němčiny, VŠ vzdělání a znalost angličtiny na mírně pokročilé úrovni mi k udržení místa nestačily. Další 2 roky jsem se marně ucházela o zajímavá místa asistentek a sekretářek, chabá znalost angličtiny mne vždy v soutěži s ostatními většinou mladšími uchazečkami znevýhodnila. Vrátila jsem se do Lindy, kde jsem si dříve zdokonalovala němčinu, abych si mezery ve znalostech angličtiny zaplnila. Ve své stávající práci sice angličtinu nepotřebuji tak hodně jako němčinu (firma je německá a všichni mí kolegové a kolegyně mluví německy nebo česky), přesto na anglický kurz do Lindy stále chodím. Být 2 roky bez práce v mém věku bylo fakt psycho.